Przygotowanie społeczności architektów IT

Droga Architekta IT / Blog – budowa Drogi Architekta IT / Przygotowanie społeczności architektów IT

Zgodnie z mapą drogową prezentowaną w poprzednim wpisie czas na finalne przygotowanie społeczności. W ramach rozmów potwierdziłem zainteresowanie projektem z kilkoma klientami, w związku z tym skrystalizował się plan działania.

Przygotowanie społeczności

Wstępnie zacznę pracę z ograniczoną grupą klientów, którzy mają zaufanie do projektu. Na tym etapie społeczność będzie jeszcze zamknięta. W ramach prac zweryfikuję gotowość serwera i doprecyzuje koncepcję społeczności. Zgodnie z założeniami harmonogramu do 2022.08 społeczność miała osiągnąć etap „pierwszy użytkownik”.

Go-Live społeczności

Oficjalne uruchomienie (otwarcie) społeczności nastąpi w dniu 2022.08.01.

Wtedy stanie się możliwe dołączenie do społeczności poprzez wykupienie 12-to miesięcznej subskrypcji. W ramach członkostwa zapewniony zostanie dostęp do serwera discord. W celu zapewnienia właściwego poziomu rozwoju samej społeczności oferta dołączenia będzie ograniczona czasowo i ilościowo.

Okno dołączenia do społeczności będzie otwarte przez tydzień w dniach 2022.08.01 – 2022.08.07.

Cena 12-miesięcznej subskrypcji – 199 PLN brutto.

Ilość dostępnych miejsc ustalę na podstawie wyników pracy z pierwszą grupą klientów, tak aby móc zapewnić odpowiednią obsługę społeczności. Z uwagi na brak automatyzacji większość działań będę realizował ręcznie.

Wzrost i rozwój społeczności.

W kolejnych miesiącach zakładam wzrost liczby członków społeczności oraz rozwój oferty (propozycji wartości). Zależnie od postępów prac nad rozwojem społeczności oraz automatyzacją obsługi społeczności (aby zminimalizować narzut administracyjny) będę otwierał kolejne okna umożliwiające dołączenie do społeczności. Uwaga: Ceny nigdy nie obniżę poniżej poziomu startowego (199 PLN brutto) ale na pewno będzie podnoszona. Wzrost będzie wynikał ze wzrostu kosztów (inflacja), albo ze wzrostu usług i wartości proponowanych w ramach społeczności.

Podsumowanie

Ja już nie mogę się doczekać, kiedy rozpocznę pracę z pierwszą grupą klientów. Pracując na etacie, nawet jeśli obsługuje się klientów to i tak realizuje się potrzeby pracodawcy. Prowadząc biznes, niezależnie od tego co się akurat robi, realizuje się potrzeby klientów. A więc ruszam do dzieła.

Serwer discord już czeka:

przygotowanie społeczności do uruchomienia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *